Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem po elektrolizie?
05-03-2017, 21: 25
RE: Problem po elektrolizie?
Moje doświadczenia z elektrolizą to odpowiedni dobór prądu - na pojedynczą monetę 0,3 A to jest max.
Można wykorzystać starą ładowarkę od telefonu - napięcie od 3 do 5 V i nie więcej niż 0,3 A. 0,5 A stosowałem na 2 monety lub większe gabarytowo przedmioty np. medale o średnicy kilku cm.
Jako drugą elektrodę stosuję pasek z blachy nierdzewnej, a elektrolit to roztwór sody oczyszczonej w wodzie.
Do sreberek najlepszy jest winian amonowo-sodowy.
Do przedmiotów z alpaki amoniak - woda amoniakalna, albo amoniak spożywczy. Woda amoniakalna ma tę wadę, że śmierdzi i działa drażniąco na drogi oddechowe, można się też poparzyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2017, 23: 09
Elektroliza spoko. Czyści ładnie, ale i niestety nadżera zdrową część metalu. Poza tym zauważyłem że przedmioty po elektrolizie robią się czarne?
Tak więc zostawiam do rozważenia czy ten sposób jest odpowiedni.
Królestwo dla tego kto poda najlepszą technikę czyszczenia i konserwacji Uśmiech
06-03-2017, 09: 22
brzoza,mi nigdy po elektrolizie nic nie wyszło czarne(nie czyściłem monet,tylko przedmioty stalowe).Po elektrolizie opłukać,wyszczotkować szczotką drucianą, zabezpieczyć taniną i na koniec jakiś paraloid, np.B-72.Oczywiście tak postępuję ze stalowymi przedmiotami.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
06-03-2017, 10: 09
Może tu był mój błąd :/
06-03-2017, 10: 45
U mnie, podobnie jak u kolegi Długiego, nic czarnego się nie wychodzi. Owszem, przedmioty stalowe pozostają czarne, podobnie jak po autolizie, jednak po nałożeniu taniny przedmiot i tak wychodzi czarny. Zestaw do elektrolizy przygotowałem sobie używając zasilacza komputerowego. Wylutowałem zbędne przewody, pozostawiłem tylko 2 masowe oraz przewody 20A, 15A, 13A i 3A. Brakuję trochę prądów pośrednich, rzędu 3A – 8A. Aktualnie pracuje nad tym. Do srebra używam winianu oraz Conservo. Tego drugiego również do aluminium i innych metali/stopów. Największe problemy sprawia mi cynk i miedzionikiel, zwłaszcza ten pierwszy. Łuski czyszczę elektrolizą, bądź Conservo. Choć zastanawiam się nad częstszym używaniem octu. Wiem, może i śmieszne, mnie tez się tak wydawało gdy znajomy podsunął mi taki pomysł. Jednak działa i o dziwo bardzo dobrze.Poniżej łuska od PTRD pokryta twardą skorupą z piasku. Elektroliza i inne metody nie mogły sobie poradzić. Po 5 godzinach moczenia w occie wszystko zeszło. Łuska będzie jeszcze doczyszczana mechanicznie.

Załączone pliki Miniatury

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-03-2017, 11: 31
Do srebra też używam conservo lub winianu.Tak jak pisze Dumadar,cynk i miedzionikiel to problematyczne metale(zależy od stopnia zabrudzenia).Ocet wypróbuję,mam kilka łusek zajechanych skorupą z piasku.Co do elektrolizy,to używam prostownika samochodowego 4A.Sprawdza się bardzo dobrze,z tym że czyściłem tylko grubą stal.Po nałożeniu taniny,należy ją potem dokładnie wypłukać.Ciemny kolor zostaje i można przedmiot przetrzeć miękką szczotką drucianą(z mosiężnym włosiem)żeby stal odzyskała połysk,ale i tak w zagłębieniach zostanie ciemny kolor.Ja osobiście po spłukaniu taniny i wytarciu przedmiotu szmatką,po wyschnięciu nakładam paraloid.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
18-03-2017, 19: 18
Nie czyść monet elektrolizą! Polecam dla fantów bardzo zanieczyszczonych płyn Conservo. Po elektro moneta będzie wyżarta na maxa.
19-03-2017, 20: 03
(18-03-2017 19: 18)Dziurka napisał(a):  Nie czyść monet elektrolizą! Polecam dla fantów bardzo zanieczyszczonych płyn Conservo. Po elektro moneta będzie wyżarta na maxa.

Jeżeli przeprowadzasz elektrolizę z głową, to nic nie zniszczysz. To raczej z Conservo bym uważał.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS