Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie ustawienia uniwersalne
07-03-2015, 19: 39
jakie ustawienia uniwersalne
Niedawno zakupiłem wykrywacz rutus proxima 5.0 i nie wiem na jakich ustawieniach chodzić żeby były i na monety i na militarke a jakie na same monety
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2015, 20: 18
RE: jakie ustawienia uniwersalne
Poszukaj na forum. Duzo juz tego było. Musisz poczytać najpierw
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-03-2015, 21: 38
czułość 39 - jeśli grunt pozwoli
dyskryminacja -90 ewentualnie nie mnij niż -80
częstotliwość 6622 kHz
korekcja kamieni magnetycznych 0
wzmocnienie audio co najmniej 30 na słuchawkach
ilość tonów program - 20
Na tych ustawieniach znajdziesz monety i czołgi Emoto_cfaniak

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
08-03-2015, 11: 04
dzienki
08-03-2015, 22: 32
sygnał wiodący- 128
ton sygnału -400
wzmocnienie audio-30
ilość tonów-5
korekcja kamieni-0
dyskryminacja-(-10)
częstotliwość-6622
czułość-39 jak się da.To są niezłe ustawienia na drobny kolorek (monety).Pozdrawiam!
09-03-2015, 11: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2015 11: 49 przez Regis.)
(08-03-2015 22: 32)Lucek1979 napisał(a):  sygnał wiodący- 128
ton sygnału -400
wzmocnienie audio-30
ilość tonów-5
korekcja kamieni-0
dyskryminacja-(-10)
częstotliwość-6622
czułość-39 jak się da.To są niezłe ustawienia na drobny kolorek (monety).Pozdrawiam!

Dyskryminacja ustawiona na -10 to ustawienie tylko na pierwsze w życiu godziny spędzane z wykrywaczem.Monety i drobne kolory wychodzą także w całej skali dla stali.Dla zaawansowanych poszukiwaczy dyskryminacja co najmniej -80 i odpowiednio ustawione 20 tonów.Dzięki temu ,że na 20 tonach mamy aż 5 tonów dla samej stali nieco ułatwia to szukanie głębokich kolorów które Argo wskazuje jako stal.

10-03-2015, 09: 49
Zgadzam się Panie Regis ale proxima a argo to dwa różne wykrywacze.Ja z moją proximą kopie tylko powtarzalne sygnały.Mam ustawioną dyskryminacje na -30 bo poniżej to żelazna drobnica.Szklanki biją na plus i żelazo wielkości dłoni.Monety i guziki skaczą po całej skali ale na plusie.Przykładem jest guzik z gaci +18.Dlatego moje ustawienia to dyskryminacja na -30 full.
10-03-2015, 11: 24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2015 11: 26 przez Regis.)
Jakoś tak z rozpędu napisałem Argo mając na myśli Proximę Uśmiech Sprawa dotyczy Proximy,Argo,ale i innych marek wykrywaczy i jest to zupełnie normalne.Jeśli kolorowy cel znajdzie się dostatecznie głęboko to wykrywacz zaczyna wskazywać go jako kolor ze stalą a im głębiej tym więcej wskazań na stal .Na pewnej głębokości kolor będzie już sygnalizowany tylko jako stal a jeszcze głębiej będzie sygnalizowany jako niepowtarzalne wskazanie na stal. Przed Argo chodziłem na Proximie i ona też pokazuje te najsłabiej widoczne,najgłębsze kolory jako stal.To jest akurat zaletą ,że te wykrywacze nie mają "uciętej" dyskryminacji która nie pokazywałaby kolorowo stalowych celów.

Ps
Nie pisz do mnie na Pan Uśmiech

10-03-2015, 15: 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2015 15: 36 przez Tomasz.)
Zgadzam się Regis!.Ale wtedy jest mnogość sygnałów.Jestem z twierdzy Przemyś i na brak sygnałów na plusie nie narzekam.Szczególnie na ołowiane kulki szrapnelowe co 50 cm.Po całym dniu spędzonym na twierdzy masz wszystkiego dosyć.Więc osobiście nie schodzę z dyskryminacją niżej niż -30.Ale mam na full czułość i wysokie wzmocnienie audio na 30 bo wole te głębokie sygnały słyszeć głośno.Po moich doświadczeniach sygnał wiodący jak jest słyszalny to głębiej bierze.Ja go cały czas słyszę na 128.Pozdrawiam i życzę szczęścia w terenie!
25-07-2015, 14: 05
Odświeże temat,moja proxa ma wzmocnienie audio dz 10.O co tu chodzi?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS