Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie ustawienia uniwersalne
13-02-2016, 08: 23
RE: jakie ustawienia uniwersalne
To widzę, że bez przypisu z mojej strony się nie obejdzie.Cyklop

Chciałem tylko usprawiedliwić tego, kto kiedyś pytał; w sensie - rozumiem jaki miał problem.

@stan - naturalnie. Trzeba kopać wszystko ( ja bym napisał raczej, że - "słuchać" wszystkiego, niekoniecznie "kopać" - zależy od niezawodności ucha i wprawy, i to na max zróżnicowanym progr. "muzycznym"; takie życie; nie ma lepszego selekcjonera niż własne ucho; chodzę 3 lata, co prawda nie na Rutusie, bo tego się uczę, zresztą widać w podpisie - i na pewno nie "wycinałbym", chyba, że już naprawdę zbrzydnie, to może wybiórczo jeden-dwa rodzaje śmiecia in situ, jeśli takowe są mocno upierdliwe. Zależy.
Primo - rozpoznaj miejsce.
Dyskryminuj wybiórczo w ostateczności.

Co podpatrzyłem u znajomego, co budziło moją zazdrość, zachwyt ( i pewność znajmomego, że nie stanowię dla niego żadnej konkurencji ze swoją kogelmoglową zabawką) i czego brakowało mi do tej pory - to tryb mieszany/jednoczesny, który jest super. To też jest mój główny powód przesiadki z zabawki na zabawkę.

( chociaż jak wyciągnąłem po znajomym ładny prawosławny bagnet, mimo że nie miałem rutusa, to słów lekceważenia nie słyszałem Diabeł)

"Nie jestem tak szalony, by w tej kwestii cokolwiek mniemać lub nie mniemać."

ACE250 z cewką 6,5x9" staż od 2013, Rutus Proxima 5.0 rok prod.2015, cewka 6.6kHz wer.20 zw. świeżo nabyty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2016, 10: 33
Witam mam taki mały problem (rutus proxima 5),ponieważ wykrywacz nie ,,widzi " w i ogóle nie reaguje na monetę ustawiona na sztorc w glebie. Nie widzi na tych ustawieniach które sugerujecie czyli dyskrym. -30,czułośc +36 czy full
Ale widzi ,bo sprawdzałem na dyskryminacji -90 ale znów pokazuje na wykrywaczu cyferki minusowe -66,-68 ,jak sie do tego odnieść? dlaczego nie pokazuje plusów? i co najgorsze bardzo dużo musimy pomijać.
13-04-2016, 11: 38
Jaka moneta ?

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-04-2016, 18: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2016 18: 08 przez saper-miner.)
wziąłem 10 halerzy czeskich obiegowych

moneta włożna 2cm do gleby na sztorc
05-10-2016, 17: 20
Sorry że odswiezam temat ale nie widze odp.

Witam mam taki mały problem (rutus proxima 5),ponieważ wykrywacz nie ,,widzi " w i ogóle nie reaguje na monetę ustawiona na sztorc w glebie. Nie widzi na tych ustawieniach które sugerujecie czyli dyskrym. -30,czułośc +36 czy full
Ale widzi ,bo sprawdzałem na dyskryminacji -90 ale znów pokazuje na wykrywaczu cyferki minusowe -66,-68 ,jak sie do tego odnieść? dlaczego nie pokazuje plusów? i co najgorsze bardzo dużo musimy pomijać.

Może dzieje sie tak poniewaz proxa ma niską częstotliwość i cieniutka monetke leżącą na sztorc widzi jako śmieć, wskazania wysoko w minusie.
Podejrzewam, że optima ze wzgledu na swoja wysoką częstotliwość widziała by tą samą monetke w skali kolorku.
05-10-2016, 17: 45
Dlatego polecamy kopanie wszystkich powtarzalnych sygnałów szczególnie dla mniej doświadczonych i nie osłuchanych.
Dzieje się to dlatego że wykrywacz bardzo słabe sygnały pokazuje na minusie, a pozycja na sztorc ukazuje małą powierzchnie tak usytuowanej monety.
Zalecana dyskryminacja - 30 jest po to aby na początku ograniczyć nadmiar dźwięków i zwiększyć komfort poszukiwań,.. nigdy nie da się wybrać wszystkich fantów po jednorazowym przejściu miejscówki zawsze coś zostaje.
Na pewno zwróciłeś uwagę że dobrze osłuchani użytkownicy chodzą na dyskryminacji - 90 to znaczy że dyskr. jest praktycznie wyłączona, jednak powoduje to dużo więcej niechcianych dźwięków.
05-10-2016, 17: 51
Dokładnie na początek -35 jest ok. A w miarę zaawansowania wyżej. Można też podkręcić wzmocnienie. Ja chodze w 99% na -85 i wzmocnienie 27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-10-2016, 19: 41
STAN, TOMASZ - profil dźwiękowy Regisa?
05-10-2016, 19: 51
Ja tak v2
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-10-2016, 19: 55
Tutaj masz >> http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=215 jeżeli dopiero zaczynasz to na początek 5 dźwięków wystarczy chyba że masz dobry słuch muzyczny.
Po oswojeniu się z dźwiękami Program Regisa jest przydatny...
Tu też podałem kilka przydatnych linków dla rozpoczynających poznawanie Rutusa aby było łatwiej znaleźć >> http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=248 Może się przydają
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS