Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
07-05-2015, 16: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2015 19: 53 przez Regis.)
Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
Miejsce test jest to samo co w kilku innych testach min. Garreta AT PRO vs Rutus Argo.Fotki miejsca testu są tutaj http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=357
Ziemia lekka i zbyt sucha aby detektory mogły złapać grunt przy dostrajaniu.
Testujący Mariuszek z Optimą i ja z moim Argo.

Ustawienia Optimy są takie na jakich na co dzień chodzi Mariuszek :
Dynamik
czułość 45 -stabilna praca detektora
dyskryminacja 30
maskowanie 3
wzm.audio 39
częstotliwość bazowa

Ustawienia Argo na jakich chodzę na co dzień :
Dynamik
filtr relikt
Czułość 44 -stabilna praca detektora
dyskryminacja - 80
maskowanie 3
KK -2
szybkość 16
wzm. audio 39
częstotliwość bazowa

Optima DD29cm
[Obrazek: 548_opti.png]

Argo DD29cm
[Obrazek: 771_argo.png]

[Obrazek: 197_5_001.jpg]

[Obrazek: 272_6_001.jpg]

Podziękowania dla kolegi mariuszka za to,że fatygował się kilkadziesiąt kilometrów do miejsca testu a także dla jego żony za cierpliwość Animaatjes-thanks-3111563

Mamy nagrany film z testu.Wrzucę go do wątku dzisiaj wieczorem lub jutro.

Ps.
Teraz to będzie się działo Szczena

[Obrazek: 162_wszystkie_fanty_002.jpg]

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 18: 13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 18: 15 przez Młody.)
RE: Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
Brawa chłopaki za chęci i kawał dobrej roboty!
Wiadomo jak to z testami bywa i każdemu się nie dogodzi.Jestem ciekaw filmu, który może mi jakoś pomóc rozszyfrować, dlaczego Optima została tak w tyle Uśmiech
Jestem ciekaw, jak zachowałaby się w trochę innych ustawieniach, bo te, które używa Mariuszek są mocno "stabilne" Zhm
Chciałbym zobaczyć test, w którym dwóch obeznanych użytkowników Optimy i Argo podkręcą sprzęt tak ażeby był stabilny, ale jednak wykrzesać z nich 100%.
I tak oto, jako dość początkujący użytkownik Optimy, widzę ustawienia na MIXie, z obniżonym maskowaniem o jeden i ręczną korekcją strojenia.
Kiedyś miałem zamiar zrobić taki test, żeby sprawdzić, czy te zabiegi dają faktycznie jakieś efekty, jednak moja działka okazała się zbyt zaśmiecona żelazem, a statywy, kamerzysta byli "zamówieni" Uśmiech
W takim razie ukłony za chęci i czekam na filmik.
07-05-2015, 18: 33
Ustawienia w Optimie były takie na jakich zazwyczaj śmigam.
Dla mnie celem testu było porównanie wykrywaczy, zapewne na wyśrubowanych ustawieniach dla konkretnej miejscówki było by (znacznie lepiej lub nie) , lecz ja na takich nie chodzę.
Ot ustawienia zwykłego śmiertelnika, na dynamiku.

Jak czas pozwoli i kolega zechce powtórzymy test na glebie bagiennej mineralnej gdzie zasięgi bardzo spadają, a i szukający zazwyczaj szybko z łąki żagle zwijają.
07-05-2015, 18: 37
Regis a Mariuszek dzenky za vykonanie testu,, poviem - viniki Arga mnie nezadzivili,,moze u optimi ocekavalem na cos viecej drobnych fantach ..., y jak poslo na testcie klamry?
07-05-2015, 18: 59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 22: 48 przez Regis.)
Film z testu.

Klamra pruska
Optima
47,5 cm - nie widzi
57 cm - nie widzi
63 cm - nie widzi
70 cm - nie widzi

Argo
47,5 cm - widzi kolor
57 cm - widzi kolor
63 cm - widzi kolor
70 cm - nie widzi

W Argo różnica między ustawieniem maskowania 3 a na 2 jest niemal nie zauważalna jeśli chodzi o wzrost zasięgu ,więc w Optimie może być podobnie.Mówimy tu o różnicach zasięgu kilku milimetrów.
Detektory same weszły w grunt fabryczny.W Argo na co dzień nie ma potrzeby ręcznej korekty do gruntu.W Optimie jeśli naprawdę ręczna korekcja gruntu jakoś jej pomaga to ten kij ma dwa końce : jeśli damy ją na plus to może być nieznacznie głębsza ,ale jednocześnie mniej stabilna co może wymagać zejścia z czułości a jeśli tak to ręczna korekta staje się bezcelowa bo po zmniejszeniu czułości spada zasięg no i czułość na bardzo drobne fanty.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
07-05-2015, 19: 10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 19: 11 przez Młody.)
Oczywiście Mariusz, nie neguje tych ustawień i tylko na takich można powiedzieć o "obiektywnym" teście.
Regis, oczywiście masz racje i tak jak napisałem wcześniej - takie testy mogą być tylko poglądowe!
Ja jestem po prostu ciekaw, dlaczego Optima blado wypadła i czy podkręceniu z niej jak najwięcej, coś uda się wykrzesać.
No niby maskowanie powinno odpowiadać za zwiększenie czułości na takie rzeczy jak ta łezka.
Postaram się kiedyś zrobić test swojej Optimy na różnych ustawieniach i wtedy będę miał święty spokój z pytaniami Uśmiech
07-05-2015, 19: 23
Mówicie tu o detektorach ustawionych jak na co dzień.Ciut to dla mnie dziwne.Czy na co dzień ustawiacie wzmocnienie audio na 39?Przecież z takim ustawieniem wzmocnienia na zaśmieconym polu pomija sie wiele fantów,tych płycej zalegających,zwłaszcza w wypadku optimy.Wiem ponieważ sprawdziłem w autopsji.W mojej opinii również optima potrzebuje ręcznej korekty gruntu.Jest wtedy mniej stabilna,ale głębsza zdecydowanie.Oczywiście są to tylko moje własne odczucia z terenu nie poparte żadnymi testami.
07-05-2015, 20: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 20: 22 przez Regis.)
Tak ja chodzę na co dzień na wzm.audio 39.Tylko na wyjątkowo zaśmieconym terenie zmniejszam do około 28.
Alnar - Przecież im wyżej dasz wzm.audio tym lepiej słyszysz te najsłabsze sygnały.Dlatego najlepiej chodzić na wzm.audio ustawionym na maximum. Jeśli dobrze pamiętam to w mariuszka Optimie wzm.audio było ustawione na 25 ,ale zwiększyłem je do maksymalnej wartości. Podczas testu na głośnikach,ale i przy normalnych poszukiwaniach wszystkie a w szczególności te małe najgłębsze sygnały muszą być wyraźnie słyszalne.
Jeśli dokonasz ręcznej korekty a detektor jest przez to mniej stabilny to zaczyna się kłopot z lokalizowaniem,określaniem tych najsłabszych sygnałów.Podczas testu kiedy małe fanty są na granicy zasięgu kiedy aby złapać sygnał trzeba niemal trzeć sondą po ziemi celując samym jej środkiem w cel nie można sobie pozwolić na niestabilną pracę detektora gdyż omylnie sygnał od gruntu można uznać za cel.Nie lepiej oszczędzić sobie czasu na ręczną korektę i zrobić coś co da podobny efekt zwiększyć czułość detektora i dać ustawienie czułości o jeden wyżej od wartości stabilnej pracy ?

Instrukcja obsługi Optimy i Argo są zgodne co do wzmocnienia audio :

" WZMOCNIENIE AUDIO
Regulacja wzmocnienie audio zmienia charakterystykę sygnalizowania wykrytych przedmiotów. Dla małego
wzmocnienia słabe
sygnały będą sygnalizowane jako cichy dźwięk, a silne sygnały jako dźwięk głośny. W ten sposób otrzy
mujemy „dźwiękową
głębię” pracy wykrywacza. Słyszymy jak daleko od sondy jest wykryty przedmiot. Jeśli ustawimy maksym
alną wartość
wzmocnienia audio, to wszystkie sygnały będą sygnalizowane od razu tonem o maksymalnej głośności."

Zatem nie ma tu żadnej różnicy między tymi detektorami.Jeśli wzm.audio ustawiasz w Optimie na niskie wartości to tym słabiej detektor sygnalizuje sygnały co zbliża Cie do nieusłyszenia tych najsubtelniejszych.
Na wzm.audio 39 i tak jest zachowana dźwiękowa głębia.
Tutaj stan ładnie opisał działanie wzmocnienia audio http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=8
Optima jest detektorem w którym jest niewiele ustawień i ciężko skopać jej zasięgi.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
07-05-2015, 20: 16
Alnar ja mysle ze vzmocnenie audio 39 na testy jest ,ok bo to na max.. ,, co do obnizenia vzmocnienia audio zasmieconim to mas pravde ,, sam casem obnizam do 6. ,,co do rencnej korekty gruntu v optimie tez mysle ze korekta cos doda do glebokosci,, argo nemusi miec bo ma vieksi zapas culosci na podkrencenie...,,ale takze argo byl testovany na culosci 44 to do 47 na relikcie tez cos das...
07-05-2015, 20: 25
Kurde to znaczy, że Argo na monety jest skuteczniejszy od optimy ?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS