Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
07-05-2015, 20: 32
RE: Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
To było niemal pewne przed testem,że na większość monet Optima będzie płytsza od Argo,ale spodziewałem się,że na łezkę i kolczyk(pusty w środku) będzie głębsza.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 21: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 21: 09 przez Alnar.)
(07-05-2015 20: 25)Wili napisał(a):  Kurde to znaczy, że Argo na monety jest skuteczniejszy od optimy ?

Niby tak,ale na małe sreberka z racji wyższej częstotliwości optima ma przewagę,i wiem to nie z testów..Jeśli chodzi o argo to zgodzę się,iż nie jest tu potrzebna żadna korekta.Argo z racji niższej częstotliwości ciągnie głębiej.W przypadku jednak optimy skorygowanie gruntu do granicy gdzie jest jeszcze na tyle stabilna żeby nie dawała fałszywek,podniesie z pewnością jej zasięg.Nie mówię tu o przekroczeniu pewnych granic,ponieważ to nie daje niczego dobrego,a wręcz nawet przynosi gorsze efekty.Jak wiadomo na jednej miejscówce zwłaszcza większej,ziemia może mieć różną mineralizację,więc musimy koniecznie w przypadku optimy sprawdzić jaka jest najniższa,a jaka najwyższa.Jeśli skorygujemy tak,iż będzie ciut powyżej najniższej,to biorąc pod uwagę fakt,iż rutusy maja dość duże okno balansu gruntu,nasza optima będzie na pewno głębsza.Jeśli chodzi o wzmocnienie audio,to też się nie zgodzę,iż na wzmocnieniu 39 można chodzić na co dzień(chyba,iż mówimy o pustych miejscach,a jak wiadomo na takich fantów brak).Wysokie wzmocnienie audio jest dobre ponieważ sięgnie głęboko zakopany fant,ale możemy pominąć drobny fant,który leży płytko.Dlatego uważam iż lepiej jest chodzić na mixie,mając sygnał ze statyka,iż coś w glebie zalega,niż podbijać wysoko audio.Oczywiście są to tylko moje spostrzeżenia i nie każdy musi mieć podobne.Pozdrawiam.P.S.Zapomniałem dodać,iż wysokie audio ma sens w wypadku,jeśli ktoś chodzi bez dyskryminacji(ale niewielu tak chodziUśmiech)
07-05-2015, 21: 46
culosc ,vzmocnenie audio i separacia v terene zasmieconym to moze temat na dalsi test,,warto spravdzic to co pise Regis o vzmocneniu, bo na zawirovanym terenie-zaklocenia , obnizam wmocnenie do 6. y culosc davam najvysej na ile se tam da chodzic , y na terene tak cistim ze prikladam saperke ku cewce, ci daje signal podbijam wzmocnenie na 30- 32. y culosc na 47.. Tez pozdraviam Vsystkych tutaj....
07-05-2015, 22: 52
Film z testu https://www.youtube.com/watch?v=w2SdRd3n...e=youtu.be

08-05-2015, 00: 46
Panowie duży szacun za testy tych dwóch wykrywaczy ( mam nadzieje że nie ostatnie) a i opinie innych użytkowników też mogą nieco wnieść do tematu, pozdrawiam.
08-05-2015, 08: 03
Tak myślę by kiedyś się spotkać i porównać Argo do Argo pod względem powiedzmy jakości, czy nie ma względem dwóch taki samych wykrywaczy odstępstwa jakości.

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-05-2015, 11: 35
jkemp ustav argo na relikt culosc ,46,47 ,, vz audio na 25,, jak ci na airtest bere 5 gr na 42_-43 cm to jest argo ok,,
08-05-2015, 12: 18
Test na stalowej kuli armatniej o średnicy około 16-18cm.Testujący Mariuszek i ja.
Ustawienia takie jak w teście z pierwszego posta tematu.

Dynamik
Argo
82cm - brak wskazań na kolor,pojedyncze pyrknięcia
75cm - kolor,ale trzeba najść z odpowiedniej strony
48cm - piękny kolor.Po upływie kilku minut kolejne sprawdzenie i wciąż widoczny piękny kolor.

Dynamik
Optima
82cm - cisza
75cm mix(SAT 0) i dynamik - cisza
48cm - piękny kolor.Po upływie kilku minut kolejne sprawdzenie i tym razem wskazania detektora nie do kopania *

* Wygląda na to ,że z Optimą jest podobnie jak opisywałem to z moim Argo czyli,że w detektorach sam zmienia się zasięg na przestrzeni czasu bez ingerencji w ustawienia.

08-05-2015, 18: 25
Z moich doświadczeń zawsze mi wychodziło że argo jest dobry także na drobne i bardzo drobne nawet srebrne przedmioty, optima może dokładniej pokazywać że jest to kolor, jednak dobre osłuchanie się z argo można bez kompleksów szukać drobiazgów, o czym ciągle na forum powtarzałem z niedowierzaniem niektórych kolegów.
W końcu pomyślałem że może trawił mi się wyjątkowy egzemplarz, jednak test pokazał że niestety nie tylko mój jest wyjątkowy Regis twój także Szczęśliwy O matko
09-05-2015, 11: 59
(08-05-2015 11: 35)EL NINO napisał(a):  jkemp ustav argo na relikt culosc ,46,47 ,, vz audio na 25,, jak ci na airtest bere 5 gr na 42_-43 cm to jest argo ok,,

5 Polskich groszy widzi mi na 32,5 cm w air test

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS