Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
16-05-2015, 22: 06
RE: Test Rutus Optima DD29cm vs Rutus Argo DD29cm
(16-05-2015 19: 43)kryszak napisał(a):  Nie rozumiem co do optimy nic nie widziała czy widziała?

Optima.
Była tak ustawiona, aby szukała jak znajdzie to sygnalizowała.
Argo tylko wrzeszczało, na ustawieniach na których robiliśmy test.
Aby można było szukać trzeba było zmienić mocno ustawienia Argo. Pokapałem trochę złomu i odpuściłem- szkoda łopaty.

Czy na dostosowaniu Argo to miejscówki z K-g, tak samo by fajnie pokazywało w K-nie, tego nie wiem.

Ja Optimy nie podkręcałem to miejsca robienia testów, ja chciałem porównać tylko wykrywacze.

Dlatego warto by było zrobić test na jakimś trudnym glebowo polu.
Wcześniej ustawić tak wykrywacze aby można było śmigać po jakimś poletku z komfortem do szukania.

Zapewne jak czas pozwoli to taki test wykonamy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2015, 07: 56
Na tym polega zaleta argo że znajdzie wszystko, co znajdzie się pod cewką metalowego, oczywiście można go ograniczyć i kopać pewne fanty podobnie jak jest to w optimie.
W argo to ja wybieram czy ma być mocna i trochę po piszczeć na każdy metal co jest w ziemi, czy dostosować ją na podobieństwo optimy, z tym że wtedy optima będzie dokładniejsza w wykrywaniu drobnych przedmiotów, jak mówią reklamy "Wybór należy do Ciebie"

Jednak argo mimo mniej komfortowych warunków poszukiwań, i więcej pracy powodowanej kopaniem potrafi znaleźć więcej.
Konkluzja nasuwa się taka,
- jesteś leniwy lub lubisz wygodę nawet kosztem ominięcia ciekawych przedmiotów znajdujących się głębiej kupuj optimę to odpowiedni i dobry sprzęt dla takich ludzi.
-Lubisz wyzwania chcesz ty decydować co kopać a co nie i nie przeszkadza ci popiskiwanie na każdy gwoździk zardzewiały nawet głęboko w ziemi, szukasz stali głęboko, ale też monetek,
- możesz to wszystko zrobić argo jednak musisz mieć dużo wiedzy doświadczenia i cierpliwości kupuj argo i będziesz zadowolony.
Dla każdego jest wybór świadomie według jego preferencja i narzekania nie będzie.
17-05-2015, 09: 01
święte słowa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-05-2015, 12: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 12: 15 przez Krzysiekb321.)
Bardzo fajny test. Ale odszedłeś Kolego kawałek od miejsca testu i już"tu jest już inny grunt". Fenomen w zasięgach polega na tej twojej górce. Ale to że Argo jest głębszy na monetki potwierdzam, bo sam sprawdziłem.
Tylko trzeba wolniej chodzić i bardziej się wsłuchiwać w sygnały. Ponieważ na większości gruntów Argo oprócz sygnałów na fanta często wydaje jeszcze kilka podobnych, ale do odróżnienia. W lesie jest w miarę komfortowa sytuacja i często da się chodzić nawet na 47. Ale na czystych polach u mnie zazwyczaj chodzę na 45. I jest to albo spokojne 45, albo męczące. I z racji takiego męczącego dużo osób pomija monety Argusem. Szczególnie kiedy chodzą w grupie i jest szybsze tempo.
Większość osób nie chce zmniejszać czułości w takiej sytuacji, żeby nie tracić zasięgu. Ale moim zdaniem lepszy efekt da zmniejszenie jej do osiągnięcia stabilności sprzętu(w miarę rozsądku) niż jechanie na wyśrubowanych osiągach.
Idź na zwykłe pole, uprawiane od lat i powtórz test z boratynką. Bo ani ja ani kilku znajomych nawet nie zbliżyliśmy się do twoich wyników.
Wiem że wszyscy tak robią żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Ale co mi z tego że Argo na księżycu widzi boratynkę na 49cm. Żartem mówiąc.
27-05-2015, 13: 40
Z Argo jest ten mankament, że lubi często sobie popiskiwać, nie wiem jak wy ale ja prawie każde takie piśnięcie jeszcze raz przemiatałem sondą, teraz po mnóżcie to przez sto razy przynajmniej i wam ręką odpadnie po 4-5 godzinach machania. To mi się nie podobało w Argo.

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-05-2015, 13: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 22: 57 przez Regis.)
(27-05-2015 12: 00)Krzysiekb321 napisał(a):  Bardzo fajny test. Ale odszedłeś Kolego kawałek od miejsca testu i już"tu jest już inny grunt". Fenomen w zasięgach polega na tej twojej górce.

Nie ma fenomenu górki bo koło mojego domu jest kilkuset hektarowy las z taką właśnie ziemią ,więc są to realne warunki poszukiwań.Tuż obok gdzie sprawdzałem zasięg na klamrę jest moje stare stanowisko na którym przed półtora roku robiłem testy Argo.Nie tyle jest punktowo inny grunt co pozostałości po dużych pordzewiałych gwoździach których sporo znajdowało się w pobliżu.Cały ten dół poniżej poziomu skarpy to była stara ziemianka z "dachem" zbitym z młodych sosen do których łączenia użyte były owe gwoździe.Stąd ich obecność w pobliżu.Gwoździe i inne metale oczywiście przed testami dawno powyciągałem,ale tlenki żelaza pozostały w ziemi.

(27-05-2015 12: 00)Krzysiekb321 napisał(a):  Idź na zwykłe pole, uprawiane od lat i powtórz test z boratynką. Bo ani ja ani kilku znajomych nawet nie zbliżyliśmy się do twoich wyników.
Wiem że wszyscy tak robią żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Ale co mi z tego że Argo na księżycu widzi boratynkę na 49cm. Żartem mówiąc.

Kolego przeczytaj także inne testy a nie tylko wycinkowo z tą górką to będziesz miał szerszy obraz zasięgów Argo.Choćby ten test w gliniastej ziemi o U=309mV http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=285
Nie wiem dlaczego najchętniej narzeka się na testy z dużymi zasięgami nie patrząc z perspektywy wszystkich testów jakie zostały przeprowadzone.

(27-05-2015 13: 40)jkemp napisał(a):  Z Argo jest ten mankament, że lubi często sobie popiskiwać, nie wiem jak wy ale ja prawie każde takie piśnięcie jeszcze raz przemiatałem sondą, teraz po mnóżcie to przez sto razy przynajmniej i wam ręką odpadnie po 4-5 godzinach machania. To mi się nie podobało w Argo.

Mój Argo jest spokojny i nie popiskuje no chyba ,że zbyt podkręciłbym ustawienia.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
27-05-2015, 14: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 14: 08 przez Krzysiekb321.)
(27-05-2015 13: 55)Regis napisał(a):  Nie wiem dlaczego najchętniej narzeka się na testy z dużymi zasięgami nie patrząc z perspektywy wszystkich testów jakie zostały przeprowadzone.
To nie jest narzekanie. Sam mam ten wykrywacz(obecnie z sondą nowego typu). Bardzo go lubię, cenię i uważam że dużo drogiej konkurencji się przy nim chowa. Dla mniej obeznanych powiem, że często DROGIE MODELE ZNANYCH FIRM TEŻ POPISKUJĄ. Po prostu próbowałem i ja i inni w kilku miejscach i nie mogę się zbliżyć do twojego efektu z boratynką. Czepiłem się tej akurat bo najbardziej rzuca się w oczy.
Pozdrawiam.
27-05-2015, 14: 09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 22: 39 przez Regis.)
W testach porównawczych detektorów nie jest najważniejszy ich wysoki zasięg w tym miejscu a różnice zasięgu między nimi.

Same zasięgi detektora nie są najważniejsze bo jeszcze pozostaje sprawa poprawności sygnalizacji stal-kolor.I tak przed dwoma tygodniami byłem na kilkudziesięcio hektarowej łące na której boratynka na głębokości 20cm była bardzo dobrze widziana przez Argo ,ale sygnalizowana jako dobrze skupiona stal.Tak samo działo się w dwu głębszych dołkach a dopiero na głębokości 28cm Argo wskazywał ją jako kolor z tym ,że i tak trzeba było najść na nią z odpowiedniej strony.Podobnie działo się z monetą 5gr.

Jeszcze jedna sprawa o której może nie pisałem a jest dość istotna.W testach przeprowadzanych w skarpach celem uzyskania dokładnego pomiaru zdzieram trawę i ściółkę.W związku z brakiem ściółki (pustki) i machaniem przy samym gruncie detektory mają utrudnioną pracę.Przy normalnych poszukiwaniach kiedy mamy pod sondą ściółkę detektor zazwyczaj umożliwia ustawienie nieco wyższego poziomu stabilnej czułości.

31-05-2015, 23: 49
https://www.youtube.com/watch?v=ztbsoitiqQ0

Na ty filmiku widzimy całkowite zaprzeczenie filmu z porównania Argo-Optima.

Na wspólnych testach Argo 1/2 silber groschen widziało z 27 centymetrów, aż tu nagle na innym filmiku 15cm jest wyzwaniem i ciągłe pierdzenie na metal.
Na flagowej boratynce też mocno w plecy!

Czyżby fenomen wspólnej miejscówki, czy o co chodzi?

Bo jak oglądam w/w filmik to czar ARGO całkowicie uleciał, a wręcz wychodzi na przeciętną wykrywkę.
01-06-2015, 13: 28
(31-05-2015 23: 49)mariuszek napisał(a):  https://www.youtube.com/watch?v=ztbsoitiqQ0

Na ty filmiku widzimy całkowite zaprzeczenie filmu z porównania Argo-Optima.

To nie jest zaprzeczenie filmu z porównania Argo-Optima a świetny dowód na to ,że zasięg detektora jest ściśle zależny od rodzaju gruntu.Miejsce naszego testu Argo-Optima określiłbym na górną granicę zasięgów detektorów a film z linka porównujący zasięgi Argo z CC29cm-DD29cm to okolice dolnej granicy zasięgów choć jak wejdziesz z detektorem na rudę żelaza to może w ogóle nie zobaczyć płytko zalegających małych monet np.kopiejki łezkowej na 2cm i nie ma w tym nic dziwnego ot samo życie i podobnie będzie spadał zasięg innych detektorów.Zwróć uwagę na parametr "U" ze strojenia sondy CC w miejscu testu który wyniósł U-309mV Uwaga

Cytat:Bo jak oglądam w/w filmik to czar ARGO całkowicie uleciał, a wręcz wychodzi na przeciętną wykrywkę.

A jak zachowałaby się Optima w tym gliniastym gruncie ? Przecież ma znacznie mniejsze zasięgi od Argo w lekkim gruncie to i będzie jeszcze płytsza w "trudnym" gruncie.

Poszukaj w swojej okolicy podobnie trudnego gliniastego terenu i sprawdź zasięg Optimy a zobaczysz jak bardzo płytka będzie Optima.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS