Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sens kupna DD29cm do Proximy
18-05-2015, 11: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2016 11: 18 przez Regis.)
Sens kupna DD29cm do Proximy
Skala czułości Proximy kończy się na 39.Na większości terenów po których poruszałem się z Proximą z CC24cm pracowała stabilnie na maksymalnej czułości.
W Argo skala czułości kończy się na 48.Z założoną CC24cm najczęściej mogę chodzić z Argo przy stabilnej pracy na czułości 39. Kiedy kupiłem DD29cm poziom ustawienia stabilnej pracy detektora na której najczęściej poszukuję (na najgłębszym filtrze relikt) wzrósł do 45.
W związku z powyższym podejrzewam,że jeśli założymy sondę DD29cm na Proximę to ograniczona skala czułości Proximy może nie pozwolić wykorzystać pełnego wzrostu zasięgu i czułości sondy DD29cm. Eliptyczna DD23cm może być ograniczana w podobny sposób.
Na Argo w dużym przybliżeniu różnica zasięgu między czułością 39 a 45 na małą monetę zalegającą w ziemi wynosi około 2-3cm.Zatem w Proximie strata może być odrobinę mniejsza.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 21: 23
RE: Sens kupna DD29cm do Proximy
witam podłączę się - czyli sonda dd 29 do proximy v5 spowoduje minimalny spadek zasięgu?( 3 cm to dużo) . a jak się ma sonda dd do cc na militarkę - też płycej?. czyli najlepsza do proximy cc?
23-11-2015, 22: 24
Ja np. miałem cc29 w proximie v3. i żadnego zwiększenia zasięgu nie zauważyłem ,a nawet pojawiły się wady ,małe monety np. 1/2 kopiejki potrafiła pomijać chyba to przez większy obwód cewki.
24-11-2015, 08: 05
moim osobistym zdaniem lepiej sprzedać proxe bez pośpiechu w dobrej cenie i dokładając kase za dużą cewkę kupić używkę argo z małą DD. Wcale bym się nie zdziwił gdyby po sezonie udało się kupić z dużą. Ja np. kupiłem z dużą DD jeszcze z gwarancją za 1.5k
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-11-2015, 10: 29
(23-11-2015 21: 23)zbyszek12315 napisał(a):  witam podłączę się - czyli sonda dd 29 do proximy v5 spowoduje minimalny spadek zasięgu?( 3 cm to dużo) . a jak się ma sonda dd do cc na militarkę - też płycej?. czyli najlepsza do proximy cc?
Nie tyle spadek co mniejszy zysk zasięgu.Ponadto Proxima z DD29cm powinna nie być maksymalnie czuła na drobnicę.
CC29cm nie jest na drobnicę a na większe fanty na które powinna być głębsza od DD29cm w lekkim gruncie i może być też głębsza w średnio zmineralizowanym gruncie.
CC29cm na Argo nie pozwalała mi na chodzenie z tak dużą czułością jak z DD29cm,więc powinno to się przełożyć na Proxę czyli spadek czułości dla Proxy powinien być mniejszy dla sondy CC29cm niż dla DD29cm.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS